REWIA BURLESKI

by Pin Up Candy

Rewia Burleski to projekt stworzony przez Pin Up Candy w 2014 roku. W dzisiejszym kształcie jest to przestawienie muzyczno-taneczne z pokazami burleski, boyleski czy śpiewem. Inspiracją do stworzenia obecnego repertuaru była nostalgia za rewiowymi pokazami tanecznymi rodem z Nowego Jorku lat czterdziestych. Film „Sigfeld Follies” czy musical „Chicago” to inspiracje kostiumowo- muzyczne, które można zobaczyć w naszym projekcie. Na scenie mamy kilkanaście osób tańczących oraz performerów, prezentujących klasyczną burleskę, high heels, boyleskę (burleska w męskim wykonaniu) czy anielski śpiew wokalistek i wokalistów. Performerzy, którzy z nami współpracują, mogą pochwalić się kilku a nawet kilkunastoletnim doświadczeniem w swoich dziedzinach. Pin Up Candy, Bunny de Lish, Peligrossa Rosita, trio Dolce e Piccante, boyleska Tom the Spice i formacja taneczna the Rocketteheels, to jedni z naszych stałych współpracowników, choć na każde wydarzenie staramy się zapraszać niezwykłych gości, również z zagranicy.

Pin Up Candy, występuje z pokazami klasycznej burleski, zwieńczeniem naszej rewii jest pokaz z gigantycznym kieliszkiem szampana. Stworzyła go w 2014 roku (udział w „Mam Talent”) i wykonuję oryginalnie na skalę światową.

Konferansjerem w Rewii Burleski jest Tomasz Kleyff, mój mąż, dziennikarz Viva i MTV Polska, znany pod pseudonimem CNE (Człowiek Nowej Ery) NWJ i Baku Baku skład. W programie elementy freestylu o burlesce! Pin Up Candy – prekursorka burleski w Polsce, okrzyknięta Królową Klasycznej Burleski, znana szerszej publiczności z programów takich jak Mam Talent, Ugotowani, DD TVN, jurorka w programie All Together Now. Śpiewamy razem oraz publikacji: Glamour, Wysokie Obcasy, Claudia, Przekrój, Maxime.

Rewia Burleski by Pin Up Candy, w takim rozbudowanym kształcie, funkcjonuje od 2019 roku. Z powodzeniem wystawiamy ją w różnych miastach Polski, uzyskując bardzo dobre wyniki sprzedaży. Jeśli chciałbyś zaprosić nas na występy do swojego miasta, napisz do nasz : info@burleska.pl